Izložba je bila postavljena u dvije razine; u staklenim vitrinama bili su izloženi osobni predmeti zatočenika/ca pronađeni prilikom uređenja spomeničnog prostora ili prilikom iskopavanja masovnih grobnica, originalna pisma zatočenica i ilegalnog logorskog rukovodstva KPH, originalni dokumenti ustaške provenijencije kao što su "prepratnice" zatočenika u logor, dopisi o upućivanju u logor, kopija "Indeksa paketarnice" - popisa zatočenika koji su 1944. primali pakete te reprodukcije crteža Danijela Ozme nastalih u logoru.
Iznad vitrina, na bočnim zidovima izložbene dvorane, kroz friz koji su činili originali i preslike dokumenata i fotografija iz razdoblja NDH i neposredno nakon oslobođenja logora, te iza rešetaka postavljenih predmeta - oruđa kojim su ustaše ubijale zatočenike i uz tekstove tematskih i predmetnih legendi, posjetitelji su se upoznavali s djelovanjem nacizma i fašizma u Europi i na našim prostorima, s osnivanjem NDH i djelovanjem koncentracijskog logora Jasenovac, s organiziranim otporom zatočenika.
U kino dvorani prikazivani su dokumentarni filmovi, najčešće "Evanđelje zla" redatelja Gojka Kastratovića i "Jasenovac 1945." Bogdana Žižića.